1500m M, MJU20, MJU18, M30, M35, M40, M45, M50, M55, M60, M65, M70, M75, M80, M85, M90, M95 Zeitläufe
Startliste
03.08.2022 21:00 Urkunden gedruckt
21:00 Zeitlauf 1
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
1-1
62
Horn Friedrich
LAV Stadtwerke Tübingen
GER
1993
4:00,62
M
Waiblingen, 03-07-2022
1-2
1
Meyer Lucas
1.FC Kaiserslautern
GER
1998
4:00,60
M
Eisenberg, 11-06-2022
1-3
25
Kopelsky Nicolas
ATSV Saarbrücken
GER
2005
3:59,11
MJU18
Saarbrücken, 07-05-2022
1-4
28
Atanaw Ayele Dejen
Eintracht Frankfurt e.V.
ETH
1996
3:58,90
M
Frankfurt/Main, 27-06-2022
1-5
271
Dollmann Björn
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1980
3:58,56
M40
Saarbrücken, 15-07-2021
1-6
256
Köhler Alexander
TV Lemberg
GER
1997
3:57,57
M
Pfungstadt, 18-06-2022
1-7
87
Andres Patrick
LG Bischofsheim/Ginsheim
GER
2000
3:57,34
M
Pfungstadt, 06-07-2022
1-8
274
Kuntz Cullen
TV Waldstraße Wiesbaden
USA
1989
3:56,74
M30
Wiesbaden, 14-07-2021
1-9
36
Heinrich Marvin
Eintracht Frankfurt e.V.
GER
1997
3:40,93
M
Dortmund, 07-02-2021
1-10
29
Blake Samuel
Eintracht Frankfurt e.V.
GER
1995
3:38,45
M
Pfungstadt, 29-05-2021
2-1
126
Waldstädt Tim
LG Rhein-Wied
GER
1998
4:17,21
M
Trier, 21-07-2020
2-2
259
Kunisch Christian
TV Ochsenfurt
GER
1985
4:16,62
M35
Ingolstadt/Obb, 16-06-2022
2-3
11
Feussner Marc
ASC 1990 Breidenbach
GER
1982
4:16,00
M40
Wetter (Hessen), 22-06-2022
2-4
273
Hinsken Julian
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1999
4:11,50
M
Pfungstadt, 07-07-2021
2-5
285
Regina Finn
TV Wetzlar
GER
2006
4:11,16
MJU18
Karlsruhe, 21-05-2022
2-6
124
Pluymackers Robin
LG Rhein-Wied
GER
2004
4:10,44
MJU20
Konz, 29-05-2022
2-7
34
Harouch Nour
Eintracht Frankfurt e.V.
ESP
2003
4:10,20
MJU20
Frankfurt, 24-07-2022
2-8
307
Daners Bennet
TSG 1862 Weinheim
GER
2005
4:10,00
MJU18
2-9
154
Gindorf Damian
Post-Sportverein Trier
GER
1994
4:09,34
M
Saarbrücken, 29-07-2021
2-10
49
Bertsch Robin
KSG Gerlingen
GER
2004
4:07,32
MJU20
Pfungstadt, 06-07-2022
21:07 Zeitlauf 2
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
1-1
109
Szczuka Thomas
LG Offenbach
GER
1959
5:50,65
M60
Pfungstadt/HE, 06-07-2022
1-2
167
Menk Andreas
Spiridon Frankfurt
GER
1973
 
M45
1-3
69
Drobny Robert
LC Diabü Eschenburg
GER
1972
4:53,61
M50
Koblenz, 15-06-2022
1-4
196
Haase Jörg
TSG Wehrheim
GER
1966
4:50,00
M55
1-5
125
Reimert Dustin
LG Rhein-Wied
GER
1996
4:50,00
M
Neuwied, 25-06-2022
1-6
227
Sieberg Jonathan
TSV Speyer
GER
2003
4:46,31
MJU20
Saulheim, 25-09-2021
1-7
312
Reinke Ingbert
SSC Hanau-Rodenbach
GER
1977
4:45,00
M45
1-8
276
Stoll Christian
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1959
4:43,84
M60
Pfungstadt, 04-08-2021
1-9
277
Stolte Julian
TV Waldstraße Wiesbaden
GER
1997
4:32,07
M
Wiesbaden, 11-05-2022
1-10
70
Haus Sedric Steffen
LC Diabü Eschenburg
GER
1981
4:30,48
M40
Dortmund, 11-06-2022
2-6
100
Heindl Andreas
LG Main Taunus West
GER
1976
 
M45
2-7
130
Tischbierek Armin
LG Seligenstadt
GER
1963
 
M55
2-8
71
Thum Peter
LC Diabü Eschenburg
GER
1954
6:12,56
M65
Heuchelheim, 28-08-2021
2-9
163
Fleischer Dietmar
SG Nußloch
GER
1964
6:07,19
M55
Bietigheim-Bissingen, 27-07-2022
2-10
182
Eichheimer Christian
TG Rimbach
GER
1979
5:51,27
M40
Erbach (Odenwald), 09-07-2022