100m M, MJU20, MJU18, MJU16, M30, M35, M40, M45, M50, M55, M60, M65, M70, M75, M80, M85, M90, M95 Zeitläufe
Startliste
03.08.2022 18:15 Urkunden gedruckt
18:15 Zeitlauf 1
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
1
6
Grau Luca
ABC Ludwigshafen
GER
2000
11,40
M
Eisenberg, 11-06-2022
2
194
Haag Julian
TSG Schwäbisch Hall
GER
2001
11,33
M
Neckarsulm, 26-06-2021
3
249
Amenta Aaron
TV Groß-Gerau
GER
2005
10,83
MJU18
Weinheim, 28-05-2022
4
41
Schulz Hermann
Eintracht Frankfurt e.V.
GER
1994
10,89
M
Trebur, 13-07-2022
5
14
Graffe Steffen
ASC Darmstadt
GER
2000
11,32
M
Konz, 21-08-2021
6
265
Gröning Lukas
TV Viernheim
GER
2004
11,38
MJU20
Bürstadt, 16-07-2022
7
238
Volland Oliver-Robin
TV 1969 Roßdorf
GER
2001
11,47
M
Pfungstadt, 06-07-2022
18:19 Zeitlauf 2
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
1
243
Fass Felix
TV Gelnhausen
GER
2002
11,58
M
Darmstadt, 23-07-2022
2
75
Ramser Noah
LC Olympia Lorsch
GER
2001
11,50
M
Mörfelden, 03-06-2021
3
192
El-Salim Tarik
TSG Oberursel
GER
1999
11,44
M
Bad Homburg, 28-05-2022
4
32
Gußmann Darius
Eintracht Frankfurt e.V.
GER
2001
11,47
M
Köln, 02-07-2022
5
257
Dorda Jan
TV Nussdorf
GER
1994
11,50
M
Limburgerhof, 09-10-2021
6
38
Kruff Niclas
Eintracht Frankfurt e.V.
GER
1990
11,58
M30
Mörfelden, 04-06-2022
7
250
Kranitz Alexander
TV Groß-Gerau
GER
2005
11,65
MJU18
Mörfelden, 04-06-2022
18:23 Zeitlauf 3
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
1
108
Odenweller Semion-Sören
LG Offenbach
GER
1999
12,22
M
Rodenbach (bei Hanau), 17-07-2022
2
258
Lindemann Hendrik
TV Nussdorf
GER
2007
11,77
MJU16
Stuttgart, 17-07-2022
3
233
Braunweiler Lukas
TV 1883 Schriesheim
GER
2002
11,67
M
Pfungstadt, 07-07-2021
4
297
Neig Jannes
USC Mainz
GER
2004
11,67
MJU20
Eisenberg, 11-06-2022
5
104
Clarius Jacob
LG Neckargemünd
GER
2001
 
M
6
137
Ort Adam
LSG Goldener Grund Selters/Ts.
GER
2006
12,03
MJU18
Aschaffenburg, 08-05-2022
7
164
Emmerich Axel
SG Walldorf Astoria 1902
GER
1973
12,28
M45
Baunatal, 11-09-2021
18:27 Zeitlauf 4
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
1
116
Gondwe Mkhuzi
LG OVAG Friedberg-Fauerbach
BEL
1976
12,52
M45
Pfungstadt, 04-08-2021
2
188
Ebener Hannes
TSG Eisenberg
GER
2006
 
MJU18
3
235
Schumm Marco
TV 1883 Schriesheim
GER
2007
12,32
MJU16
Bürstadt, 16-07-2022
4
226
Cambeiro Lösch Carlos
TSV Speyer
ESP
2004
12,35
MJU20
Eisenberg, 11-06-2022
5
138
Walli Finn
LSG Goldener Grund Selters/Ts.
GER
2006
12,37
MJU18
Niederselters, 30-06-2022
6
217
Azafrany Bilal
TSV Schott Mainz
GER
1993
12,50
M
7
225
Burkart Liam
TSV Speyer
GER
2006
12,84
MJU18
Zweibrücken, 15-05-2022
18:31 Zeitlauf 5
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
2
211
Falter Felix
TSV Pfungstadt
GER
2007
13,52
MJU16
Pfungstadt, 04-05-2022
3
191
Kandzia Franz
TSG Heidesheim
GER
1979
12,96
M40
Ingelheim, 28-08-2021
4
9
Kuhn Martin
ABC Ludwigshafen
GER
1979
13,17
M40
5
209
Bielow Roland
TSV Pfungstadt
GER
2006
13,49
MJU18
Pfungstadt, 06-07-2022
6
130
Tischbierek Armin
LG Seligenstadt
GER
1963
13,85
M55
Offenbach am Main, 26-09-2021
7
253
Arnreich Georg
TV Jahn Neuhof
GER
1955
14,20
M65
Hünfeld, 04-06-2022
18:35 Zeitlauf 6
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
2
185
Philipp Leander
TSF Heuchelheim 1888
GER
1962
15,20
M60
Hüttenberg, 01-05-2022
3
56
Baumgärtner Jürgen
LAC Frankenthal
GER
1959
 
M60
4
58
Reichard Jannik
LAV Gau-Algesheim
GER
2003
14,50
MJU20
Heidesheim, 09-07-2022
5
8
Kuhn Hans
ABC Ludwigshafen
GER
1947
15,21
M75
6
180
Lemcke Joachim
TG Oggersheim
GER
1960
15,39
M60
Erbach (Odenwald), 09-07-2022
7
89
Hofmann Gerhard
LG Fulda e.V.
GER
1936
19,05
M85
Schwalbach am Taunus, 18-09-2021
18:39 Zeitlauf 7
Bahn
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
Info
2
311
Stroh Daniel
TV 1861 Neu-Isenburg
GER
1987
 
M35
3
39
Lee Chi Fai
Eintracht Frankfurt e.V.
HKG
1979
 
M40
4
193
Völger Jürgen
TSG Oberursel
GER
1960
 
M60
5
98
Ullrich Jürgen
LG LKr Aschaffenburg
GER
1953
 
M65
6
208
Becker Günter
TSV Pfungstadt
GER
1947
 
M75