Crosslauf - Mittelstrecke M, W, M30, M35, W30, W35, M40, M45, W40, W45, M50, M55, W50, W55, M60, M65, W60, W65, M70, M75, W70, W75 Finale
Meldeliste
16.02.2019 13:30 Angelegt
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Meldewert
Klasse
SB
PB
Info
262
Tentrup-Tiedje Corinna
Lauffreunde Naheland
GER
1959
 
W60
186
Gries Karin
1.FC Kaiserslautern
GER
1959
 
W60
21
Mesel Ludwig
LC Bad Dürkheim
GER
1935
 
M75
23
Deiß Sonja
LC Bad Dürkheim
GER
1978
 
W40
221
Winkelblech Pia
Landau Running Company
GER
1975
 
W40
52
Muffert Lina
Diezer TSK Oranien
GER
1979
 
W40
241
Bednarz Sebastian
ABC Ludwigshafen
GER
1985
 
M
240
Filsinger Konstantin
ABC Ludwigshafen
GER
1995
 
M
243
Steißlinger Nico
ABC Ludwigshafen
GER
1997
 
M
267
Rück Simon
Lauffreunde Naheland
GER
1996
 
M
40
Brunn David
LC Bingen
GER
1999
 
M
158
Brausch Marco
LLG Hunsrück
GER
1976
 
M40
159
Gewehr Fridolin
LLG Hunsrück
GER
1957
 
M40
160
Rötsch Christian
LLG Hunsrück
GER
1978
 
M40
89
Gehrmann Ralf
TSG Eisenberg
GER
1976
 
M40
121
Konrad Ulrich
LC Hassloch
GER
1956
 
M60
127
Mattheis Heinz
TuS Heltersberg
GER
1959
 
M60
134
Kriegshäuser Dieter
TuS Heltersberg
GER
1953
 
M65
172
Storr Wilhelm
Hunsrück-Marathon
GER
1954
 
M65
123
Glück Roland
TV Hechtsheim
GER
1950
 
M65
179
Hoffmann Jonas
1.FC Kaiserslautern
GER
1973
 
M45
85
Naumer Marcus
LCO Edenkoben
GER
1973
 
M45
12
Wegmann Elisabeth
TV Bad Bergzabern
GER
1962
 
W55
80
Jendryschik Gerhard
LC Donnersberg
GER
1948
 
M70
307
Fessler Berthold
LG Rülzheim
GER
1946
 
M70
321
Heiter Werner
LG Rülzheim
GER
1949
 
M70
343
Müller Sophie
VT Zweibrücken
GER
1998
 
W
224
Lang Walter
LLG Landstuhl
GER
1944
 
M75
223
Bambach Katja
LLG Landstuhl
GER
1971
 
W45
24
Ohnsmann Katja
LC Bad Dürkheim
GER
1974
 
W45
198
Kling Gaby
TSV Kandel
GER
1973
 
W45
196
Karl Dirk
TSV Kandel
GER
1968
 
M50
259
Dietrich Roland
LA TuS Mayen
GER
1966
 
M50
260
Nickenig Andreas
LA TuS Mayen
GER
1967
 
M50
315
Hippler Jürgen
LG Rülzheim
GER
1966
 
M50
316
Czenskowski Harald
LG Rülzheim
GER
1962
 
M55
182
Janzer Jonas
1.FC Kaiserslautern
GER
1989
 
M30
183
Westerkamp Michael
1.FC Kaiserslautern
GER
1987
 
M30
184
Christiansen Hannes
1.FC Kaiserslautern
GER
1989
 
M30
234
Becker Jens
TV Lemberg
GER
1980
 
M35
173
Kappelmann Dennis
1.FC Kaiserslautern
GER
1984
 
M35
215
Clipet Thibaud
Landau Running Company
GER
1983
 
M35
220
Herrgen Silke
Landau Running Company
GER
1978
 
W40
217
Clipet Anna
Landau Running Company
GER
1086
 
W30
236
Becker Verena Julia
TV Lemberg
GER
1982
 
W35
189
Könnel Julia
1.FC Kaiserslautern
GER
1983
 
W35
188
Könnel Vera
1.FC Kaiserslautern
GER
1983
 
W35
138
Friedel Janine
TV Herxheim
GER
1980
 
W35
137
Bayer Klaus
TV Herxheim
GER
1941
 
M75
136
Bayer-Klier Catherine
TV Herxheim
GER
1973
 
W45
140
Grießbaum Luisa
TV Herxheim
GER
1996
 
W
268
Eisenbrandt Jana
Lauffreunde Naheland
GER
1991
 
W
65
Lutz Annika
LC Donnersberg
GER
1998
 
W
93
Neumeister Katrin
TSG Eisenberg
GER
1999
 
W
237
Salzmann Aline
TV Lemberg
GER
1996
 
W
239
Müller Laura
TV Lemberg
GER
1995
 
W
252
Klumb Karolin
USC Mainz
GER
1996
 
W
277
Schroth Arnold
TG Oggersheim
GER
1938
 
M75
246
Teller Sandra
LG Maifeld-Pellenz
GER
1997
 
W
245
Zeni Christine
LG Maifeld-Pellenz
GER
1991
 
W
248
Krämer Jana
LG Maifeld-Pellenz
GER
1998
 
W
139
Lang Marco
TV Herxheim
GER
1991
 
M
151
Meyer Dieter
TV Herxheim
GER
1962
 
M55
141
Pilger Petra
TV Herxheim
GER
1969
 
W50
91
Boger-Mickert Maria
TSG Eisenberg
GER
1969
 
W50
92
Matheis Josefa
TSG Eisenberg
GER
1966
 
W50
96
Wagner Regine
TSG Eisenberg
GER
1965
 
W50
145
Brück Simone
TV Herxheim
GER
1968
 
W50
297
Scherff Annabell
TV Rheinzabern
GER
1966
 
W50
294
Brück Reinhard
TV Rheinzabern
GER
1952
 
M65
156
Klas-Gundel Irene
Spiridon Hochwald
GER
1949
 
W70
300
Hölderich Klaus
TV Rheinzabern
GER
1955
 
M60
299
Johann Annette
TV Rheinzabern
GER
1961
 
W55
174
Metzger Martina
1.FC Kaiserslautern
GER
1962
 
W55
187
Böhle Sabine
1.FC Kaiserslautern
GER
1961
 
W55
147
Seither Katharina
TV Herxheim
GER
1961
 
W55
306
Raschka Ursula
TV Rheinzabern
GER
1961
 
W55
298
Kuntz Walter
TV Rheinzabern
GER
1950
 
M65
305
Röther Hedwig
TV Rheinzabern
GER
1956
 
W60
303
Schmidt Klaus
TV Rheinzabern
GER
1960
 
M55
302
Dehner Horst
TV Rheinzabern
GER
1959
 
M60
295
Bernhard Ralf
TV Rheinzabern
GER
1965
 
M50
296
Blessing Christoph
TV Rheinzabern
GER
1961
 
M55
301
Steinbacher Theo
TV Rheinzabern
GER
1944
 
M75
146
Trauth Hans
TV Herxheim
GER
1960
 
M55
142
Laubersheimer Christian
TV Herxheim
GER
1990
 
M
152
Müller Marcel
TV Herxheim
GER
1994
 
M
149
Nunnenmann Philipp
TV Herxheim
GER
1993
 
M
148
Grimm Jörg
TV Herxheim
GER
1964
 
M55
150
Heuser Katja
TV Herxheim
GER
1975
 
W40
143
Braun Matthias
TV Herxheim
GER
1977
 
M40
144
Räpple Ralf
TV Herxheim
GER
1967
 
M50
226
Köhler Alexander
TV Lemberg
GER
1997
 
M
231
Bergner Steffen
TV Lemberg
GER
1977
 
M40
233
Schäffer Philipp
TV Lemberg
GER
1999
 
M
29
Volz Erwin
LG Bernkastel/Wittlich
GER
1959
 
M60
32
Moll Julia
LG Bernkastel/Wittlich
GER
1975
 
W40
35
Hayer Carmen
LG Bernkastel/Wittlich
GER
1967
 
W45
31
Cossé Silke
LG Bernkastel/Wittlich
GER
1974
 
W45
335
Luxen Richard
LG Vulkaneifel
GER
1959
 
M60
177
Andes Matthias
1.FC Kaiserslautern
GER
1987
 
M30
36
Taplan Janek
LC Bingen
GER
1985
 
M30
180
Andes Matthias
1.FC Kaiserslautern
GER
1987
 
M30
318
Hammer Stephan
LG Rülzheim
GER
1964
 
M55
125
Glöser Michael
TuS Heltersberg
GER
1964
 
M55
319
Utzmann Peter
LG Rülzheim
GER
1966
 
M50
320
Wendt Thomas
LG Rülzheim
GER
1968
 
M50
312
Waldinger Michael
LG Rülzheim
GER
1968
 
M50
194
Ohler Michael
TSV Kandel
GER
1969
 
M50
90
Matheis Ralf
TSG Eisenberg
GER
1965
 
M50
191
Urbansky Eric
TSV Kandel
GER
1969
 
M50
95
Wellstein Klaus
TSG Eisenberg
GER
1968
 
M50
101
Mayer Leonhard
TSG Eisenberg
GER
1968
 
M50
126
Herrmann Peggy
TuS Heltersberg
GER
1971
 
W45
270
Laudage Jens
TV Gimmeldingen
GER
1971
 
M45
10
Bock Christian
TV Alzey
GER
1992
 
M
9
Eppelsheimer Jan
TV Alzey
GER
1994
 
M
347
Tscheu Holger
VT Zweibrücken
GER
1991
 
M
329
Morgenthaler Karlheinz
TuS Schaidt
GER
1947
 
M70
77
Rahm Felix
LC Donnersberg
GER
1994
 
M
78
Rahm Max
LC Donnersberg
GER
1997
 
M
16
Butterling Bernd
TV Bad Bergzabern
GER
1939
 
M75
26
Zimmermann Peter
VfL Bad Kreuznach
GER
1950
 
M65
118
Meyfarth Marius
LC Hassloch
GER
1991
 
M
44
Hartenberger Lilo
LAZ Birkenfeld
GER
1950
 
W65
45
Schinnerer Alfred
LAZ Birkenfeld
GER
1939
 
M75
100
Matheis Fabio
TSG Eisenberg
GER
1999
 
M
269
Yilmaz Hüsnü
LG Neustadt
GER
1975
 
M40
325
Hörner Gerhard
LG Rülzheim
GER
1941
 
M75
330
Bruer Erik
LC Schifferstadt
GER
1998
 
M
22
Eymael Karin
LC Bad Dürkheim
GER
1975
 
W40