60m SM, EM, JM Timed Heats
Ergebnisliste
10.02.2019 17:00 Resultate Offiziell
Gesamtergebnis
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2516
MBANG SPRINGER David
CAPA
LUX
2001
6,92
2./I
1
9069
KIRSTGES Pascal
LG Rhein Wied
GER
1997
6,92
1./I
3
9026
PAQUOT Jordan
Seraing
BEL
1998
6,98
3./I
4
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
6,99
4./I
5
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
7,05
5./I
6
9078
Van Rechtern Marc
LTDSHS Köln
GER
1995
7,06
1./II
7
9070
ROOS Daniel
LG Rhein Wied
GER
1990
7,08
6./I
8
1786
HENEN Samy
CAB
BEL
1995
7,12
2./II
9
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
7,19
3./II
10
2701
MÜLLER Yannick
CAB
LUX
1996
7,20
7./I
11
9032
LEONARD Nicolas
BBS Bertrix
BEL
1999
7,22
1./III
12
9072
THOMAS Paul
LG Rhein Wied
GER
2000
7,28
4./II
13
9071
ROOS Lennart
LG Rhein Wied
GER
2001
7,33
5./II
14
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
7,35
8./I
15
9051
PHOMMASONE Sanakone
AC Dampicourt
BEL
1999
7,39
2./III
16
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
7,47
3./III
17
9024
SCHYNS Alexandre
Seraing
BEL
1998
7,51
4./III
18
1809
RUDAULT Maurice
CAEG
LUX
1999
7,61
6./II
19
9059
SIMAR Floryan
Manhay
BEL
1998
7,85
5./III
20
9082
PONCELET Michael
LG Rhein Wied
GER
2001
7,98
1./IV
21
3897
L'HARIDON Loïc
CSL
NED
2002
8,00
2./IV
22
9007
KUHN Jean-Philippe
ESTY
FRA
1984
8,06
6./III
23
9039
ROGON Matéo
ACGV
FRA
1999
8,40
3./IV
24
9068
PY PATINEC Alan
ACGV
FRA
1999
8,43
4./IV
25
1664
MICHEL Benjamin
CELTIC
LUX
2000
8,75
5./IV
26
9036
VERLHAC Damien
ACGV
FRA
1983
8,77
7./III
27
9038
RINALDI Philippe
ACGV
FRA
1970
10,11
6./IV
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
DSQ
Rule 162.7
9035
HOUOT Bernard
ACGV
FRA
1985
DNS
Seniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
6,99
4./I
2
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
7,05
5./I
3
9078
Van Rechtern Marc
LTDSHS Köln
GER
1995
7,06
1./II
4
9070
ROOS Daniel
LG Rhein Wied
GER
1990
7,08
6./I
5
1786
HENEN Samy
CAB
BEL
1995
7,12
2./II
6
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
7,19
3./II
7
2701
MÜLLER Yannick
CAB
LUX
1996
7,20
7./I
8
9007
KUHN Jean-Philippe
ESTY
FRA
1984
8,06
6./III
9
9036
VERLHAC Damien
ACGV
FRA
1983
8,77
7./III
10
9038
RINALDI Philippe
ACGV
FRA
1970
10,11
6./IV
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
DSQ
Rule 162.7
9035
HOUOT Bernard
ACGV
FRA
1985
DNS
Espoirs masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9069
KIRSTGES Pascal
LG Rhein Wied
GER
1997
6,92
1./I
2
9026
PAQUOT Jordan
Seraing
BEL
1998
6,98
3./I
3
9032
LEONARD Nicolas
BBS Bertrix
BEL
1999
7,22
1./III
4
9051
PHOMMASONE Sanakone
AC Dampicourt
BEL
1999
7,39
2./III
5
9024
SCHYNS Alexandre
Seraing
BEL
1998
7,51
4./III
6
1809
RUDAULT Maurice
CAEG
LUX
1999
7,61
6./II
7
9059
SIMAR Floryan
Manhay
BEL
1998
7,85
5./III
8
9039
ROGON Matéo
ACGV
FRA
1999
8,40
3./IV
9
9068
PY PATINEC Alan
ACGV
FRA
1999
8,43
4./IV
Juniors masc.
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
2516
MBANG SPRINGER David
CAPA
LUX
2001
6,92
2./I
2
9072
THOMAS Paul
LG Rhein Wied
GER
2000
7,28
4./II
3
9071
ROOS Lennart
LG Rhein Wied
GER
2001
7,33
5./II
4
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
7,35
8./I
5
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
7,47
3./III
6
9082
PONCELET Michael
LG Rhein Wied
GER
2001
7,98
1./IV
7
3897
L'HARIDON Loïc
CSL
NED
2002
8,00
2./IV
8
1664
MICHEL Benjamin
CELTIC
LUX
2000
8,75
5./IV
Timed Heat 1
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9069
KIRSTGES Pascal
LG Rhein Wied
GER
1997
6,92
2
2516
MBANG SPRINGER David
CAPA
LUX
2001
6,92
3
9026
PAQUOT Jordan
Seraing
BEL
1998
6,98
4
2635
BIDAINE Pol
CAB
LUX
1993
6,99
5
3365
EVORA DELGADO Lionel
CAB
LUX
1996
7,05
6
9070
ROOS Daniel
LG Rhein Wied
GER
1990
7,08
7
2701
MÜLLER Yannick
CAB
LUX
1996
7,20
8
1189
MULLER Louis
CSL
LUX
2000
7,35
Timed Heat 2
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9078
Van Rechtern Marc
LTDSHS Köln
GER
1995
7,06
2
1786
HENEN Samy
CAB
BEL
1995
7,12
3
3718
BOUSSONG Olivier
CAD
LUX
1995
7,19
4
9072
THOMAS Paul
LG Rhein Wied
GER
2000
7,28
5
9071
ROOS Lennart
LG Rhein Wied
GER
2001
7,33
6
1809
RUDAULT Maurice
CAEG
LUX
1999
7,61
3070
WEBER Christopher
CAB
LUX
1996
DSQ
Rule 162.7
9035
HOUOT Bernard
ACGV
FRA
1985
DNS
Timed Heat 3
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9032
LEONARD Nicolas
BBS Bertrix
BEL
1999
7,22
2
9051
PHOMMASONE Sanakone
AC Dampicourt
BEL
1999
7,39
3
1105
WARNIER Eric
CAB
LUX
2000
7,47
4
9024
SCHYNS Alexandre
Seraing
BEL
1998
7,51
5
9059
SIMAR Floryan
Manhay
BEL
1998
7,85
6
9007
KUHN Jean-Philippe
ESTY
FRA
1984
8,06
7
9036
VERLHAC Damien
ACGV
FRA
1983
8,77
Timed Heat 4
Rang
Bib
Name
Verein
Nat.
JG
Ergebnis
Info
1
9082
PONCELET Michael
LG Rhein Wied
GER
2001
7,98
2
3897
L'HARIDON Loïc
CSL
NED
2002
8,00
3
9039
ROGON Matéo
ACGV
FRA
1999
8,40
4
9068
PY PATINEC Alan
ACGV
FRA
1999
8,43
5
1664
MICHEL Benjamin
CELTIC
LUX
2000
8,75
6
9038
RINALDI Philippe
ACGV
FRA
1970
10,11