11. Jun 2021 Mid.Summer.Track.Night - Dresden

Bib
Nat.
JG
Bewerbe
1
Meusburger Anna-Sophie
Im Wald läuft's
AUT
2002
5K0
2
Reicht Carina
Run2gether
AUT
2001
5K0
3
Grabs Sebastian
LG Süd Kernten
AUT
1984
5K0
4
Skalicka Jan
Spartak P4
CZE
2001
5K0
5
Veigertova Gabriela
Tschechien
CZE
2000
10K
6
Sasyn Rene
Tschechien
CZE
2000
5K0
7
Studnicka Ondrej
Tschechien
CZE
2002
10K
8
Janatka Antonin
AK Bilina
CZE
1999
400
9
Homolac Jiri
VSK Uni Brno
CZE
1990
5K0
10
Placek Tadeas
VSK Uni Brno
CZE
2003
400
11
Ruza Daniel
VSK Uni Brno
CZE
2002
5K0
12
Svejnoha Jan
VSK Uni Brno
CZE
2001
5K0
13
Zajic Martin
VSK Uni Brno
CZE
2000
5K0
14
Kubelik Eduard
Atletika Jihlava
CZE
2002
100
15
Sedova Tereza
Club Jiskra
CZE
2003
5K0
16
Lamacova Tereza
AC TEPO Kladno
CZE
2004
100
17
Krsek Matej
AC TEPO Kladno
CZE
2000
400
18
Lehar Daniel
AC TEPO Kladno
CZE
2001
400
19
Ullmann Jan
AC TEPO Kladno
CZE
2004
400
20
Pazdera Roman
Sokol Kolin
CZE
2001
5K0
21
Slapak David
Slovan Liberec
CZE
2003
5K0
22
Pavelkova Hana
AK MOST
CZE
1999
10K
23
Marcik Vladimir
Skoda Plzen
CZE
1995
5K0
24
Seidlová Zdenka
Dukla Praha
CZE
1997
400
25
Bell Julia-Anna
USK Praha
CZE
2001
5K0
26
Kaiserova Johana
USK Praha
CZE
2000
100
27
Placatka Matej
Sporting Pribram
CZE
2004
5K0
28
Krisica Marek
TZ Trinec
CZE
2002
5K0
29
Agumas Geleta Habtamu
SG Motor Gohlis-Nord Leipzig
ETH
2001
10K
30
Engeleiter Janne Sophie
BPRSV
GER
1995
100
31
Hohl Johannes Thomas
BPRSV
GER
1998
400
32
Wienigk Kolja
RSV Finsterwalde
GER
1993
10K
33
Koßatz Martin
Triathlon Potsdam
GER
1994
5K0
34
Borrero Lehmann Joel
LAC BERLIN
GER
2005
400
35
Herrig Thorsten
LAC Olympia 88 Berlin
GER
1987
5K0
36
Hemeling Lucia Katharina
SCC Berlin
GER
2002
5K0
37
Lang Michael
Skivereinigung Amberg
GER
1981
5K0
38
Kadner Hannah
SC Kemmern
GER
1996
5K0
39
Schraud Annika
LG Main-Spessart
GER
2000
5K0
40
Babinsky Jonas
LG Main-Spessart
GER
2003
400
41
Kriester Elias
LG Main-Spessart
GER
2002
5K0
42
Lohr Katharina
LG Stadtwerke München
GER
1997
100
43
Vogel Anastasia
LG Stadtwerke München
GER
2002
400
44
Graiani Vincente
LG Stadtwerke München
GER
2001
400
45
Winter Mona Lesly
SSC Hanau-Rodenbach
GER
1991
5K0
46
Uphoff Tinka
SG Frankfurt-Nied
GER
1983
10K
47
Ritzel Lena
VfL 1860 Marburg
GER
1999
10K
48
Nüser Patrick
Turnerbund Hamburg Eilbeck
GER
1987
5K0
49
Schröder Julius
Turnerbund Hamburg Eilbeck
GER
1995
5K0
50
Kuntermann Hannes
TC Fiko Rostock
GER
2002
5K0
51
Kuntermann Mattes
TC Fiko Rostock
GER
2003
5K0
52
Wegner Thore
TC Fiko Rostock
GER
2003
5K0
53
Dietrich Mattis
Lüneburger SV
GER
2001
5K0
54
Drees Annasophie
TSV Bayer 04 Leverkusen
GER
2001
5K0
55
Stelzner Jan
TSV Bargtheide
GER
1986
5K0
56
Treue Alexander
LAC Erdgas Chemnitz
GER
1999
100
57
Barth Tom
TuS Dippoldiswalde
GER
1990
10K
58
Frenzel Lara Berenike
Dresdner SC 1898
GER
2005
100
59
Kunze Lilly
Dresdner SC 1898
GER
2005
100
60
Richter Vivian
Dresdner SC 1898
GER
2004
400
61
Wiegand Mathilda
Dresdner SC 1898
GER
2005
400
62
Zeidler Amelie
Dresdner SC 1898
GER
2002
100
63
Zimmermann Lene
Dresdner SC 1898
GER
2005
400
64
Friedrich Felix
Dresdner SC 1898
GER
2002
5K0
65
Härtig Niklas
Dresdner SC 1898
GER
1999
5K0
66
Hofheinz Lukas
Dresdner SC 1898
GER
2003
400
67
Löwe Max Julius
Dresdner SC 1898
GER
2003
5K0
68
Peterzelt Jan
Dresdner SC 1898
GER
1998
69
Taubert Franz
Dresdner SC 1898
GER
2002
5K0
70
Walther Franz
Dresdner SC 1898
GER
2003
400
71
Woldrich Till
Dresdner SC 1898
GER
2004
400
72
Seitz Jonny
Laufgruppe Dresden
GER
1993
10K
73
Lötzsch Finnja
Frohburger TV
GER
2005
5K0
74
Anton Rebekka
LAUFTRAINING.com Lauffreunde
GER
1992
5K0
75
Schubert Lydia
SC DHfK Leipzig
GER
2001
100
76
Vogl Ann-Cathrin
SC DHfK Leipzig
GER
1998
77
Richter Sven
SC DHfK Leipzig
GER
1986
5K0
78
Schumann Roberto
SC DHfK Leipzig
GER
1983
5K0
79
Enzmann Piet
SG Motor Gohlis-Nord Leipzig
GER
2002
400
80
Martin Rocco
SG Motor Gohlis-Nord Leipzig
GER
2001
400
81
Boldt Helena Valentina
SV Automation 61 Leipzig
GER
2004
400
82
Honscha Gabriele
SV Automation 61 Leipzig
GER
2002
5K0
83
Peltri Emilia
SV Automation 61 Leipzig
GER
2003
400
84
Schnelle Jessica
SV Automation 61 Leipzig
GER
2002
100
85
Bach Jan
SV Automation 61 Leipzig
GER
2003
100
86
Böttger Jonas
SV Automation 61 Leipzig
GER
2003
100
87
Jahn Felix
SV Automation 61 Leipzig
GER
2002
100
88
Schurz Heiko
TSG Markkleeberg von 1903
GER
1967
100
89
Maune Thomas
Sportfreunde Neukieritzsch 1921
GER
1961
100
90
Weichelt Anna
TSG Oederan
GER
2005
100
91
Schulz Tim
LG Vogtland
GER
2003
5K0
92
Kretschmer Sophie
LAC Aschersleben
GER
2001
5K0
93
Michaelis Arvid
LAC Aschersleben
GER
2000
5K0
94
Körner Marlene
SV Halle
GER
2003
100
95
Blättermann Till
SV Halle
GER
2002
100
96
Pohl Christof
SV Halle
GER
2004
100
97
Lembcke Lukas
SV Kali Wolmirstedt
GER
1998
10K
98
Freitag Roman
Erfurter LAC
GER
2001
5K0
99
Wuthnow Aron
LV Einheit Greiz
GER
2002
100
100
Pansa Jasmin
VfL Sindelfingen
GER
1999
100
101
Dillitzer Maximilian
VfL Sindelfingen
GER
1999
100
102
Macurova Barbora
2BWinner team
POL
1999
10K
103
Molina Barrios Junior
SG Motor Gohlis-Nord Leipzig
VEN
1992
5K0
104
Wolf Merle
Dresdner SC 1898
GER
2005
5K0
105
Kreuder Melle
LG Stadtwerke München
GER
1998
100
106
Kienast Jonas
USV TU Dresden
GER
1994
100
107
Buss Tristian
USV TU Dresden
GER
1993
100
108
Stewart Gerron
Spartak P4
CZE
1998
5K0
109
Schäfer Samalya
Sri Chinmoy Marathon Team
GER
1983
10K
110
Magee Sadanand
Sri Chinmoy Marathon Team
IRL
1999
10K
111
Koritz Tim
Dresdner SC 1898
GER
1999
10K
112
Wartenberg Jonas
Sportclub Freital
GER
1991
10K